Jak pomagać? Prosty sposób na wspieranie polskich firm w trudnych czasach.

Ten wpis planowałam przed Świętami. Chciałam Wam pokazać, jak fajnie jest kupować u polskich rękodzielników prezenty dla naszych bliskich. Dlaczego piszę go teraz? Ponieważ wyjątkowa sytuacja zupełnie zmienia nasze plany i spojrzenie na świat.

Dziś najważniejsze jest opowiedziane działanie. Troskę o siebie i swoich bliskich odczuwamy dużo silniej niż zwykle. Jednak wyjątkowo ważna jest też troska o społeczeństwo. Siedzimy w tym razem. Każdy z nas boryka się z trudnościami. Zastanawiasz się, jak możesz pomóc.

Oto jeden ze sposobów! Kupuj w polskich małych firmach i u rękodzielników.
Jeśli planujesz zakupy, zrób je tak, aby wesprzeć konkretne osoby. Nie wybieraj sieciówek i wielkich marek, one przetrwają ten kryzys. Co innego małe firmy, manufaktury i rękodzielnicy. Dla nas każde zamówienie jest na wagę złota. Tak jest na co dzień, a w tej chwili szczególnie. Mam nadzieję, że robiąc zakupy w tym duchu, znajdziecie cudowne produkty, wiele przyjemności oraz poczucie, że wspieracie ludzi, a nie beztwarzowe firmy.

Oto kilka marek i rękodzielników, których serdecznie polecam:

Same Cuda – Kasia robi niesamowite rzeczy z drewna. Wieszaki, zegary, osłony na kaloryfery. Dla mnie prawdziwym hitem są wieszaki na medale!!!

Ministerstwo Dobrego Mydła – sam widok paczki od nich już sprawia przyjemność. Po otwarciu zmysł węchu szaleje z uciechy. Dalej też jest cudownie. Mydła, kremy, peelingi – wspaniałe.
Dodatkowo firma wspiera inny organizując konkursy dla artystów, na ciekawe opaski na prezent.

Ruda Mama – Adrianna przygotowuje cudowne grafiki. Ja najczęściej korzystam z jej materiałów, jednak znajdziecie u niej tez metryczki i plakaty. Ma świetną serię z superbohaterami. I najmodniejszy motyw Super Mama.

Kiedy Liwka Śpi – piękna biżuteria sutasz.

SzymOlka – ręcznie szyte lalki. Tworzone z wielką pasją.

Loveplants – zielone dekoracje, w których się zakochałam. Tworzone są z mchu i chrobotka reniferowego. U Renaty i Seweryna, znajdziecie też lasy w słoikach oraz dekoracje świąteczne.

Chętnie dodam tu Wasze ulubione i sprawdzone małe polskie firmy i rękodzielników. Napiszcie o nich w komentarzach. Pamiętaj też, że możesz wspierać naszą gospodarkę, kupując w osiedlowych sklepikach czy małych warzywniakach, zamiast w marketach!!! Trzymajcie się ciepło i zdrowo!!!

2 thoughts on “Jak pomagać? Prosty sposób na wspieranie polskich firm w trudnych czasach.”

  1. Piękny, budujący wpis! Dziękuję za niego! Musimy wierzyć, że po tej burzy w końcu wyjdzie słońce…

    A tymczasem skromnie zapraszam do siebie – z największą przyjemnością uszyję misie z imionami, przytulanki z metryczkami, sensorki oraz wiele innych cudeniek. Szyję również bluzy do karmienia dla Mam i wyprawki dla niemowląt. Mnóstwo ciekawych, personalizowanych prezentów 🙂

    Pozdrawiam, trzymajcie się zdrowo! <3

    1. Super. Napisz do mnie, albo najlepiej oznacz nasz profil w relacji na IG, to wspomnimy o Twojej firmie w ramach akcji #wspieramypolskiemarki

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *