Wkładka do wózka, to jeden z najlepszych gadżetów jakie miałam.

Uszyłam i wypróbowałam wiele gadżetów dla dzieci i wkładka do wózka była jednym z najlepszych.
Czy warto ją mieć i dlaczego, dowiesz się z tego artykułu.

Po co mi wkładka do wózka?

To rzecz, która spełnia wiele funkcji:

 • poprawi komfort Twojego dziecka w wózku,
 • pozwoli w wygodny i szybki sposób zmienić i urozmaicić jego wygląd,
 • zabezpiecza wózek przed zabrudzeniami, łatwo się ją demontuje i pierze.

Przeznaczone są do wózków spacerowych. Ja zdejmując pokrowiec z wózka syna, stwierdziłam, że poziom komfortu siedzenia na nim jest porównywalny do plastikowych foteli w pociągach. Dlatego wkładka wypełniona pianką na pewno sprawi, że Maluchowi będzie się lepiej siedziało. Dodatkowo tapicerki do wózków, szyte są z materiałów raczej nie oddychających. W gorące dni grzeją, a małe ciało zaczyna się do nich lepić. Wkładki szyte z tkanin bawełnianych z pewnością będą przyjemniejsze dla skóry. Jest to szczególnie ważne podczas drzemki, która bardzo często latem odbywa się właśnie w dziecięcym czterokołowcu.

wkładka bawełna + minki z ochraniaczem na pasy

Dużym walorem tego akcesoria jest łatwy montaż. Kto choć raz próbował założyć tapicerkę do fotelika samochodowego? Po pierwszej takiej próbie miałam wrażenie, że niezbędny jest do tego doktorat z fizyki kwantowej. Założenie wkładki, dla odmiany, zajmuje tylko chwilę. Przekłada się pasy przez otwory i ewentualnie, wiąże troczki u góry. Co nam to daje? Możliwość łatwego zdjęcia i wyprania !!! Jak to w życiu była, dzieci brudzą siebie i swoje otoczenie. Wózek jest polem do zabawy i przekąsek. Każdorazowe ściąganie i pranie tapicerki nie jedną mamę napawa strachem. Dla mnie to był jeden z największych walorów tego rozwiązania.

Najprzyjemniejsze na koniec 😉 Dzięki zamontowaniu wkładki, szybko i łatwo odmienisz swój wózek. Wybór jest ogromny. Możemy Wyczarować akcesoria w dziecięce wzory, figury geometryczne lub, tak modne obecnie, motywy florystyczne. Pamiętajcie, że tutaj to Wy jesteście projektantami. W SKLEPIE znajdują się nasze propozycje, ale szyjemy głównie na indywidualne zamówienia, dlatego wspólnie możemy zaplanować taką wkładkę, którą sobie wymarzyliście.

Wkładka z dodatkowymi akcesjami czy bez?
Swój wózek można wzbogacić nie tylko o wkładkę, ale też o:

wkładka z poduszką motylkiem, kocykiem i ochraniaczami na pasy
 • ochraniacze na pasy
 • ochraniacz na pałąk
 • poduszkę motylek
 •  kocyk
 • torbę do wózka
 • organizer do wózka
 • zimowa wózka dla mamy

Czy wszystkich ich potrzebujesz? Zanim zamówisz taki zestaw, zastanów się, co może Ci się przydać.
Ochraniacze na pasy będą dodatkowo zabezpieczać dziecko przed otarciami. Pokrowiec na pałąk (kolejny bardzo lubiany u nas gadżet) pełni dwie funkcję. Dziecku dostarcza dodatkowej zabawy, dzięki wszytym metką sensorycznym. Mamy na pewno docenią to, że łatwo się go ściąga i pierze.
Zanim zdecydujesz się na poduszkę motylka, musisz wiedzieć, że w Wyczarowane nie umożliwiamy montowania ich do wkładki. DLACZEGO? PONIEWAŻ TO BARDZO NIEKORZYSTANIE WPŁYWA NA POSTAWĘ I KRĘGOSŁUP DZIECKA. Bezpieczeństwo i zdrowie dzieci jest zawsze na pierwszym miejscu.  Wraz z fizjoterapeutą dziecięcym, przygotowuję o tym artykuł. Zaglądaj na BLOGA, aby go nie przegapić. Poduszka ta jest natomiast świetnym rozwiązaniem na czas drzemki w wózku.

Jak wybrać i zamówić wkładkę do wózka?
Zacznij od zmierzenia swojego wózka. W naszym SKLEPIE znajdziesz wkładki uniwersalne o wymiarach 30×80 cm. To najczęściej spotykany rozmiar, pasujący do naprawdę wielu modeli. Jeśli pasuje też do Twojego, to już masz z górki. Teraz wystarczy tylko wybrać materiały.

 • 100% bawełna – ta sama tkanina bawełniana pojawi się na całej wkładce. To rozwiązanie na ciepłe dni. Materiał jest naturalny i oddychający.
 • bawełna + minky – Twoja wkładka będzie z jednej strony z tkaniny bawełnianej z drugiej z polaru minky. Obie strony można używać wymiennie. W lecie strony bawełnianej, w zimne dni polarowej.
 • z wodoodpornym dołem – wkładka od góry  uszyta z tkaniny bawełnianej, a na dole z wodoodpornej, która mniej się brudzi i szybko czyści.

Jeśli natomiast masz wózek o innym kształcie, możesz napisać do nas na kontakt@wyczarowane.com, często szyjemy też wkładki o niestandardowych wymiarach, na specjalne zamówienie.

Jako mama przetestowałam między innymi wkładkę do wózka, ochraniacz na pałąk i poduszkę motylek i są to gadżety, które polecam. Oczywiście, jeśli chodzi o poduszkę, to trzeba pamiętać, aby prawidłowo z niej korzystać i aby była dobrze uszyta. Rzeczy te ułatwiły mi i Wojtkowi wyprawy wózkiem. Przez ostatnie trzy lata, wszystkie szyte przeze mnie, zmieniały swoje kształty i materiały. Myślę, że ich obecne formy są już tak sprawdzone i dopracowane, że i Wy będziecie z nich zadowoleni.

CHCIAŁABYŚ USZYĆ SAMA??? Zdradzę Ci mój sekret….

Najtrudniejsze w szyciu wkładki do wózka jest zabezpieczenie otworów na pasy. Robi się to bardzo gęstym zygzakiem. W większości tutoriali w Internecie znajdziesz informację, że należy najpierw wykonać ścieg a później przeciąć otwór. Mi osobiście efekt końcowy się nie podobał. Pianka wychodziła, a materiał się wysiepywała.

Oto mój sposób, krok po kroku:

Zaznaczone miejsca na otwory obszywam zwykłym zygzakiem.
Przecinam warstwy pomiędzy ściegami.
Obszywam otwory bardzo gęstym zygzakiem. Na maszynie ustawiam najszerszy możliwy ścieg a jego długość na najkrótszą. Igła wbijana jest bardzo gęsto, raz przy razie.

W efekcie mamy pięknie i estetycznie zabezpieczone otwory na pasy.

5 thoughts on “Wkładka do wózka, to jeden z najlepszych gadżetów jakie miałam.”

 1. Wkładki do wózków to chyba niezbędne akcesoria do wózków. Ja osobiście uważam że moje życie stało się lepsze i syf mniejszy 😛
  Wyczarowane a może tak być zrobić krótki tutorial jak montować piankę w takiej wkładce do wózka? 🙂

  1. Cieszę się, że mamy dostrzegają zalety tego produktu. Oczywiście montaż wkładki pokażemy , jak dopadniemy jakiś wózek, bo Prezesi już wyrośli 😉

 2. Pingback: JAK USZYĆ WKŁADKĘ DO WÓZKA – wyczarowane.com

 3. W mojej ocenie, w pierwszej kolejności zaznaczone miejsca na otwory powinno się przeszyć sciegiem prostym – zapobiegnie to rozciąganiu się warstw materiałów podczas obrzucania gęstym zygzakiem 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *